Yatırım Şartları

Yatırım Şartları

TAB Gıda Franchise Sistemi

Franchisee Adaylarında Aranan Özellikler:

TAB Gıda olarak, girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip, başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesi olup, yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olabilen işletmeci franchise adayları tercih edilmektedir.

Eğitim:

Seçilen işletmeci adayı, Tab Gıda tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanır. Lisans alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir.

Destek Hizmetleri:

İşletmecilerimize, restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek hizmetleri verilmektedir.

Yatırım Şartları:

Yatırım bedeli, Burger King® için 500.000 USD+KDV, Popeyes® için 400.000 USD+KDV, Sbarro® için 250.000 USD+KDV, Arby’s® için 400.000 USD+KDV ve Usta Dönerci® için ise 250.000 USD+KDV’den başlamaktadır.

TAB Gıda’nın Sub franchisee’lere verdiği restoran işletmeciliği süreleri; Burger King® ve Arby’s® için 20 yıl, Sbarro®, Popeyes® ve Usta Dönerci® markaları için ise 10 yıldır. Verilen lisans sayesinde, lisans alan kişi sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır.

Yer Seçimi:

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır. Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır.

Fiziksel Özellikler:

İş yeri giriş katında olmalıdır. Giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 300 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Food Courtlarda yer alan restoranlarımız için depolar dâhil 100 m2 alan yeterli olacaktır.
(Aşağıdaki tablodan detaylara ulaşabilirsiniz. )

Bunların dışında yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, hızlı servis işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır.

Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır. İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol edilir.

  Food Court Restoran Inline Restoran Ön Cephe Genişliği Her Kat İçin Tavan Yüksekliği
  Depolar dahil m2 İhtiyacı Giriş Kat m2 İhtiyacı Toplam Kapalı Alan İhtiyacı
Burger King® 120 m² 130 300 m² 6.5 m 2.90 m
Sbarro® 110 m² 120 280 m² 6.5 m 2.90 m
Popeyes® 120 m² 130 300 m² 6.5 m 2.90  m
Arby's® 110 m² 120 280 m² 6.5 m 2.90 m

Sorularınız:

Detaylı bilgi için (0212) 310 66 00 numaralı telefondan ve franchise@tabgida.com.tr adresinden Franchise Departmanı’na ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.


Franchising başvurusu yapmak istediğiniz markaya tıklayınız