Haberler

Burger King®, A.L.F.A. Awards'ta kendi sektöründe müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi!

TAB Gıda güvencesiyle faaliyetlerine devam eden Türkiye'nin en büyük hamburger restoran zinciri Burger King®, A.L.F.A. Awards kapsamında 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen müşteri deneyimi endeksi araştırmasının sonuçlarına göre hızlı servis restoranları kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ve kendi sektöründe müşteri deneyimini en iyi yaşatan markaların ödüllendirildiği A.L.F.A. (Actionable, Leader, Fast, Ambitious) Awards'ta en iyiler belli oldu. TAB Gıda güvencesi ile 1995 yılından bu yana Türkiye'deki büyümesini başarılı bir şekilde sürdüren Burger King, farklı sektörlerde müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların ödüllendirildiği A.L.F.A. Awards'ta hızlı servis restoranları kategorisinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka olarak birincilik ödülüne değer görüldü.

12 ilde bin 200 kişi katıldı
Türkiye temsili 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi araştırmasının sonuçlarına göre verilen ödüllerde bu yıl 26 kategoride en iyiler ödüllendirildi. Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından 64 bin kullanıcısı bulunan Türkiye'nin Sesi Paneli üzerinden online yöntemle 24 Nisan-2 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırmada sadece araştırma kapsamında yer alan sektör ve markaların kullanıcıları yer aldı. Araştırma kapsamında farklı sektörlerde faaliyet gösteren çeşitli firmaların performansları gözlemlenerek sektörler arası farklılıklar tespit edildi ve en sağlıklı sonuçlara ulaşılması sağlandı.

"Başarımızın temelinde müşterilerimizle kurduğumuz sıcak ve samimi iletişim yatıyor"
TAB Gıda Pazarlama Genel Müdürü Seçil Kurdoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "TAB Gıda olarak şu anda Burger King®'in dünyadaki en büyük master franchiseesi konumundayız. Türkiye genelinde 70'ten fazla ilde 600'den fazla Burger King® restoranımız bulunuyor. Hızlı servis gibi oldukça rekabetçi ve sürekli devinim halinde olan bir alanda, müşterilerimize en iyi hizmeti sunma gayret ediyoruz. Kalite ve lezzet standartlarımız sayesinde her geçen yıl müşteri sayımızı artırıyoruz. A.L.F.A. Awards'ta hızlı servis restoranları kategorisinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka olarak birincilik ödülüne değer görüldüğümüz için çok mutluyuz. Başarımızın temelinde kaliteli hizmet anlayışımız ve müşterilerimizle kurduğumuz sıcak ve samimi iletişim yatıyor. Onların güvenini boşa çıkarmamak adına büyük tutkuyla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

TAB Gıda hakkında:
TAB Gıda hakkında: ATA Grubu'na bağlı TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, Burger King®, Sbarro®, Popeyes® ve Arby's® markalarının Türkiye'de münhasır lisans hakkı sahibi ve Burger King®, Sbarro®, Popeyes® ve Arby's® restoranlarının Türkiye'deki işletmecisi ve geliştirme ortağıdır. TAB Gıda bünyesinde Burger King® 1995 yılında, Popeyes® ve Sbarro® markaları ise 2007 yılında faaliyete geçmiştir. TAB Gıda 2010 yılında da Arby's®'i bünyesine katmış, 2013 yılında da kendi markası olan Usta Dönerci®'yi kurmuştur. Bugün Türkiye genelinde 600'den fazla Burger King® restoranı, 90'a yakın Sbarro®, 170'ten fazla Popeyes®, 50'ye yakın Arby's® ve 80'e yakın Usta Dönerci® restoranı bulunmaktadır. Hızlı servis restoran zincirlerini bünyesinde bulunduran TAB Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş. bugüne kadar pek çok ödül alarak, sektörünün lideri konumundadır.

Bilgi için: Medyaevi İletişim-Şener Aslıbay-Aslıhan Atlı / 0212 351 91 81 / 0530 069 70 18