Staj Olanakları

Staj Olanakları

TAB Gıda olarak staj politikamız; öğrencilere sağladığımız staj olanağı ile hem onların gelişimine destek vermek hem de şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemektir.

Öncelikli staja kabul için iki temel şartımız, adayın şirketimizi tanıması ve organizasyonumuzda yer almak için istekli olmasıdır. Aday ile işe alım birimimizin yaptığı görüşmelerde kendisinin bizden beklentileri değerlendirilir ve bu beklentilere cevap verebileceğimiz departmanda stajyer istihdamına ihtiyaç olup olmadığı kontrol edilir. İstihdam edileceği departmanın görev ve sorumluluklarına uygun olarak iletişim ya da iyi bir takım oyuncusu olma gibi aradığımız temel yetkinlikler de bulunmaktadır.

Staja başvuran adaylardan beklentilerimiz; kendilerini öğrencilik yaşamlarında iyi tanımaya ve bu doğrultuda kariyerlerine yön vermeye çalışmalarıdır. Adaylar bu bilinç ve kararlılıkla karşımıza geldiklerinde onları değerlendirmek çok daha kolay olmaktadır.

Staj yapan öğrencilerimiz temel haklarımızdan (yol, yemek) faydalanmakla birlikte, ücret ve sigorta konusunda okul ya da işveren tarafından, kanunun belirlemiş olduğu tüm yasal mevzuat çerçevesinde istihdam edilmektedir.

Staj programımıza dahil olan genç arkadaşlarımızın ders programları uygun olduğu takdirde tam zamanlı olarak istihdam edebiliyoruz. Böylece daha fazla deneyim şansı yakalamış oluyorlar.

Şirketimizde staj imkanı yakalayan öğrencilere ilk tanıştığımız günden itibaren kariyer haritası çizmeye başlıyoruz. Onların beklentilerine göre şirket içinde farklı departmanlarda görevler veriyoruz. Departman seçimlerinde ve ilk değerlendirmelerinde, onlar hakkında edindiğimiz detayları paylaşıyor, adeta kariyer danışmanı gibi hareket ediyoruz.

Stajyerlerimize çeşitli sorumluluklar verip, staj dönemini verimli bir şekilde tamamlamalarını sağlıyoruz. Bu şekilde geleceğe de yatırım yapmış oluyoruz. Kurum olarak staj dönemini şirketimizde geçirmiş ve sonrasında ilk iş deneyimine TAB Gıda bünyesinde başlamış birçok çalışanımız var.

Yılda ağırlıklı olarak, okulların kapanış dönemine denk gelen Mayıs, Haziran dönemlerinde ve yine okulların zorunlu stajlarının başladığı Eylül, Ekim dönemlerinde alım yapıyoruz.

Şirketimizde staj imkanı yakalamak isteyen herkese ulaşabilmek için çok farklı kanallar kullanmaktayız. Şirketimizin web sayfaları, kullandığı kariyer portalları ve sosyal medya aracılığı ile bize başvurularını iletebilirler.

www.burgerking.com.tr/hakkimizda/insan-kaynaklari

www.sbarro.com.tr/hakkimizda/insan-kaynaklari

www.popeyes.com.tr/hakkimizda/insan-kaynaklari

www.arbys.com.tr/hakkimizda/insan-kaynaklari

www.ustadonerci.com/hakkimizda/insan-kaynaklari

insankaynaklari@tabgida.com.tr